Alfabetik Listele

Berberis thunbergii red rocket (BERBERIDACEAE)

Kırmızı roket berberis, hanım, kadın tuzluğu

Kırmızı roket berberis, hanım, kadın tuzluğu - Berberis thunbergii red rocket (BERBERIDACEAE)Kırmızı roket berberis, hanım, kadın tuzluğu - Berberis thunbergii red rocket (BERBERIDACEAE)Kırmızı roket berberis, hanım, kadın tuzluğu - Berberis thunbergii red rocket (BERBERIDACEAE)
Kırmızı roket berberis, hanım, kadın tuzluğu - Berberis thunbergii red rocket (BERBERIDACEAE)Kırmızı roket berberis, hanım, kadın tuzluğu - Berberis thunbergii red rocket (BERBERIDACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 20-40cm
Saksılı 40-60cm
Saksılı 60-80cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 20-40cm
Söküm 40-60cm
Söküm 60-80cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

Dünya genelinde ılıman ve yarı tropik bölgelerde yetişen 1,5 metreye kadar boylanabilen yaprak döken ve herdemyeşil yaklaşık 450 türü olan bir cins türüdür. Yapraklar tam, kenarları tırtıklı ve dikenli olanları vardır. Yapraklar varyetelerine göre sarı, yeşil, kırmızı-yeşil ve kırmızı renklerde olabilirler. Genelde çalı yapıdakilerin gövdelerinde lentiseller ve dikenler vardır. Odunlarında ‘berberin’ maddesi bulunur. Tomurcuklar sarmal dizilidir. Budamaya elverişlidirler. Peyzajda dikenli yapısından dolayı çocuk oyun alanlarında kullanılması tavsiye edilmemektedir. Yol kenarı çalışmalarında park ve bahçelerde gruplarhalinde ya da tek başına kullanılabilir. Çatı teras balkonlarda yetişebilen türleri de vardır. Ayrıca dar bahçeli ev ve binaların önlerinde de kullanılırlar.

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı