Alfabetik Listele

Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)

Kırmızı yapraklı berberis

Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)
Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)Kırmızı yapraklı berberis - Berberis thunbergii atropurpurea (BERBERIDACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 20-40cm
Saksılı 40-60cm
Saksılı 60-80cm
Saksılı 80-100cm
Saksılı 100-125cm
Saksılı 125-150cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 20-40cm
Söküm 40-60cm
Söküm 60-80cm
Söküm 80-100cm
Söküm 100-125cm
Söküm 125-150cm
  1. Beğen (0)

Açıklama

Dünya genelinde ılıman ve yarı tropik bölgelerde yetişen 1,5 metreye kadar boylanabilen yaprak döken ve herdemyeşil yaklaşık 450 türü olan bir cins türüdür. Yapraklar tam, kenarları tırtıklı ve dikenli olanları vardır. Yapraklar varyetelerine göre sarı, yeşil, kırmızı-yeşil ve kırmızı renklerde olabilirler. Genelde çalı yapıdakilerin gövdelerinde lentiseller ve dikenler vardır. Odunlarında ‘berberin’ maddesi bulunur. Tomurcuklar sarmal dizilidir. Budamaya elverişlidirler. Peyzajda dikenli yapısından dolayı çocuk oyun alanlarında kullanılması tavsiye edilmemektedir. Yol kenarı çalışmalarında park ve bahçelerde gruplarhalinde ya da tek başına kullanılabilir. Çatı teras balkonlarda yetişebilen türleri de vardır. Ayrıca dar bahçeli ev ve binaların önlerinde de kullanılırlar.

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı