Alfabetik Listele

Crocosmia x crocosmiiflora (IRIDACEAE)

Crocosmia çiçeği turuncu çiçekli

Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)
Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)Crocosmia çiçeği - Crocosmia lucifer (IRIDACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 20-40cm
Saksılı 40-60cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 20-40cm
Söküm 40-60cm
  1. Beğen (1)

Açıklama

Küçük bir çiçekli bitki cinsidir ve anavatanı Güney Afrika’dır. Ilıman bölgelerde herdemyeşil ve çok yıllık bir bitkidir. Hızlı bir yayılma gösterir. Yaz aylarında bol çiçeklidir. Çiçekleri sarı, kırmızı ve kırmızı-turuncu renktedir. Kesme çiçekçilikte kullanılır. Saksıda yetiştirmeye uygundur. Grup halinde kullanımı ve çiçek rengiyle dikkat çeken bir bitki olduğundan kullanımı oldukça yaygındır. Yol kenarlarında refüj bitkisi ve yönlendirici olarak kullanılırlar.

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı