Alfabetik Listele

Abies procera glauca (PINACEAE)

kızıl göknar, Bodur mavi göknar, Mavi bodur göknar, Asil göknar

kızıl göknar, Bodur mavi göknar, Mavi bodur göknar, Asil göknar - Abies procera glauca (PINACEAE)kızıl göknar, Bodur mavi göknar, Mavi bodur göknar, Asil göknar - Abies procera glauca (PINACEAE)kızıl göknar, Bodur mavi göknar, Mavi bodur göknar, Asil göknar - Abies procera glauca (PINACEAE)
kızıl göknar, Bodur mavi göknar, Mavi bodur göknar, Asil göknar - Abies procera glauca (PINACEAE)kızıl göknar, Bodur mavi göknar, Mavi bodur göknar, Asil göknar - Abies procera glauca (PINACEAE)

Sipariş Formu

  1. Saksılı
  2. Söküm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Saksılı 20-40cm
Saksılı 40-60cm
Saksılı 60-80cm
Kap Boyu(cm), Çap(Qcm) Adet #
Söküm 20-40cm
Söküm 40-60cm
Söküm 60-80cm
  1. Beğen (4)

Açıklama

Kuzey yarımkürenin serin bölgelerinde 50 m’ye kadar boylanabilen piramit formlu, çok sık dallanma yapan herdemyeşil bir ağaçtır. Alt dalları hafifçe aşağıya doğru sarkar. İğne benzeri koyu yeşil renkli yapraklar sarmal dizilmiştir. Alt yüzeylerinde belirgin iki stoma çizgisi bulunur. Uçları küt veya çentiklidir ve kozalaklar dal uçlarında oluşur. Ilıman iklimleri severler ve kireçli topraklardan hoşlanmazlar. Yağmurlu ve serin yaz ayları boyunca yüksek nispi nemde iyi gelişirler. Işık istekleri azdır ve gölgeye dayanıklıdırlar. Türkiye’de endemik olarak yetişen türleri vardır. Park, bahçe ve yol ağacı olarak yetiştirilirler.

Bitkinin Ülkemizde Yaşayabileceği Yerler

Benzer Ürünler

Filtre Boş!
    Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
    WhatsApp Yardım Hattı